Kedves Anyukák, Apukák!

A Lellei Óvoda értesíti a Kedves Szülőket, hogy a 2022/2023. nevelési évre történő óvodai beiratkozás időpontja: 2022. április 25-26-27.

A gyermek abban az évben, amelynek augusztus 31. napjáig a harmadik életévét betölti, a nevelési év kezdő napjától legalább napi négy órában óvodai foglalkozáson vesz részt.

Tekintettel a 27/2021. (I. 29.) Korm. rendelettel kihirdetett veszélyhelyzetre, a beiratkozás időpontjában a szülőknek nem kell személyesen megjelenniük az intézményben.

A beiratkozás módja: online.

A gyermek óvodai nevelésének első napján kell csak bemutatni a beiratkozáshoz szükséges iratokat:

Gyermek nevére kiállított személyi azonosító vagy születési anyakönyvi kivonat
    Lakcímet igazoló hatósági igazolvány (lakcímkártya)
    Hatósági igazolvány (társadalombiztosítási azonosító jele)
    Szülő/Törvényes képviselő személyi azonosítója.

Az óvodai beiratkozáshoz a „Szándéknyilatkozat” című nyomtatványt kell kitölteni.

A kitöltött jelentkezési lapot az intézmény részére  elektronikusan kell elküldeni: 2022. április 25-26-27-ig. A Szándéknyilatkozat letölthető a https://ovoda.balatonlelle.hu/ oldalról.

Az óvoda a szülő által kitöltött, Szándéknyilatkozaton feltüntetett adatok alapján, rögzíti a Köznevelés Információs Rendszerébe a beiratkozás tényét, melynek eredményeképpen a gyermek jogviszonya létrejön.

Az óvodai felvételről az óvoda vezetője 2022. május 5-ig dönt, és erről e-mailben értesíti a szülőt.

Abban az esetben, ha az óvodaköteles gyermek családjával külföldön él, vagy a külföldre költözést tervezik, akkor az óvodakötelezettség külföldön történő teljesítésének tényét az Óvodavezetőnek és az Oktatási Hivatal részére be kell jelenteni. Az óvodavezetőnek, a szándéknyilatkozatnál megjelölt e-mail címre kell jelezni.

Az Oktatási Hivatalnak való bejelentéshez használható űrlap elérhető az Oktatási Hivatal honlapján: (www.oktatas.hu) a Köznevelés menüpont Külföldi távozás bejelentése pontjából vagy a https://www.oktatas.hu/kozneveles/kulfoldre_tavozas_bejelentese oldalról közvetlenül. A bejelentőlap elektronikus kitöltését követően a kérelmet aláírva a következő postacímre kell megküldeni: Oktatási Hivatal Köznevelési Nyilvántartási Főosztály, 1363 Budapest, Pf. 19.

Az a szülő vagy törvényes képviselő, aki a szülői felügyelete vagy gyámsága alatt álló gyermeket kellő időben az óvodába nem íratja be, szabálysértést követ el.

A szándéknyilatkozat letölthető PDF és WORD formátumban is:

Szándéknyilatkozat elektronikusan kitölthető word formátum letöltése

Szándéknyilatkozat pdf formátum letöltése

Szeretettel várunk minden leendő kisóvodást!

Érdeklődni a 85- 554- 010 telefonszámon lehet.

Tisztelettel: Munkácsi Mihályné - óvodavezető