Akadálymentesítési beállítások

A fenntarthatóságra és környezettudatos vízhasználatra nevelés óvodánk mindennapjainak része. A mindennapos tevékenységek során, mint például kézmosás, ivás, növények öntözése sokat beszélünk a vízről, annak értékéről.

Március 22. a Víz Világnapja, ez alkalomból minden évben igyekszünk a gyerekeket sokoldalú tapasztalatszerzés által még inkább megismertetni a víz jelentőségével, körforgásával. Célunk, hogy felhívjuk figyelmüket a víztakarékosságra és az élővizek védelmére. 
Miért is mondjuk azt, hogy a víz kincs? Miért értékes? Mire használhatjuk fel a vizet? Miért fontos a testünknek a víz? Hogyan tudunk takarékoskodni a vízzel? Mi az a vízszennyezés? Hogyan óvhatjuk meg folyóvizeinket, tavainkat? Ezekre a kérdésekre a lellei óvodások különböző játékok, kísérletek, bemutatók, oktatófilmek, tevékenységek során kapták meg a választ intézményünkben. 
 Vízparti város óvodájaként szerencsések vagyunk, hogy lesétálhatunk a Balaton partra megcsodálni a víz szépségét, természeti értékét, élővilágát. Az élményt nyújtó séták, kirándulások segítenek felkelteni a gyerekek érdeklődését, könnyebben sajátítanak el új ismereteket, gyarapítják meglévő tudásukat. Az élmény visszaköszön a játéktevékenységekben, tó építés, vitorlás verseny, horgász játék során. 
Tulipánjainkat, kiskertünket, a madarakat a gyerekek maguk locsolják, gondozzák, itatják.
Felnőttként nagyon fontos a pozitív mintaadás, a gyerekek örömmel követik a jó példát. A víz az élet egyik alapvető feltétele, minden élőlény számára nélkülözhetetlen. Az egészséges édesvíz készletek nagyon megfogyatkoztak, ezért kiemelten fontos, hogy takarékosan bánjunk a vízzel. Minden vízcsepp számít, óvjuk együtt!
Víz, víz csillogó,
életadó tó, folyó,
patak, csermely,
forrás, ér,
folyam, tenger,
mennyit ér,
majd meglátod,
ha szomjaznál,
ha frissülnél,
ha tisztulnál,
ha hűsülnél,
ha gyógyulnál,
hogy egy csepp víz
mennyit ér,
s minden kincset odaadnál,
egyetlen korty friss vízért!

(Orgoványi Anikó – A víz kincs) 


Gyulai Sára
óvodapedagógus