Mottónk:

„A gyermek olyan, mint egy pillangó a szélben.
Néhány magasabbra tud repülni, mint mások, de mindegyik a legjobb tudása szerint repül.
Miért is hasonlítanád össze őket?
Mindegyik más.
Mindegyik különleges.
Mindegyik gyönyörű."
(Ismeretlen szerző)

A Pillangó csoport mindennapjaira a vidám, szeretetteljes légkör a jellemző, melyben a gyermekek „otthon” és biztonságban érezhetik magukat.

Mi, a csoportban működő felnőttek, mindannyian a gyermekek egyéni érdekeit szem előtt tartva, gyermekközpontúan gondolkodunk.
Tiszteletben tartjuk a gyermek egyéniségét, hiszen minden gyermek eltérő adottságokkal, érdeklődéssel, fejlettségi szinttel rendelkezik, más-más környezetben nevelkedik. Ehhez igazodva, ezeket a tényezőket figyelembe véve foglalkozunk velük, segítjük őket.
Választott mottónk is ezt hangsúlyozza.

Hétköznapjainkat a hétről-hétre változó témahetek határozzák meg, melyeket igyekszünk színesen, általában új eszközökkel gazdagítva feldolgozni, benne a gyermeket tevékenykedtetni. „Játszva tanulunk.”
Tevékenységeink során a környezettudatos magatartás hangsúlyozását szem előtt tartjuk.
A mindennapos mesehallgatást, a mesék többirányú feldolgozását (bábjáték, dramatizálás) szívügyünknek tekintjük, hiszen a mese az óvodás korú gyermek érzelmi, erkölcsi, anyanyelvi és értelmi fejlesztésének és nevelésének az alapja.
Az értelmi és érzelmi nevelésen túl a szociális készségek, képességek alakulására különösen nagy hangsúlyt fektetünk. A gyermeknek, aki az otthon kis burkából érkezik, az óvoda, mint elsődleges szocializációs színtér jelenik meg. Itt megtanulják a társakkal és felnőttekkel való udvarias kommunikáció alapjait (kérés, megköszönés, egymást meghallgatása), a „másságot” elfogadni, a konfliktusokat megoldani. Kialakul együttműködő képességük, megtanulnak „együttgondolkodni”, közösségben létezni.
A szabad levegőn való tartózkodás is mindennapjaink részét képezi (időjárástól függetlenül), hiszen a gyermek mozgásigényének kielégítése, a nagymozgások fejlesztése legfontosabb feladataink közé tartozik.

Fontosnak tartjuk a szülőkkel az őszinte kapcsolat kialakítását, azt, hogy a gyermekek érdekében harmonikusan tudjunk együttműködni. A gyermekek és az óvodai nevelés akkor lehet eredményes, ha a szülők és az óvónők elvárásai összecsengnek.

A legfontosabb számunkra, hogy a Pillangó csoportba járó gyermekek minden nap szívesen jöjjenek óvodába, vidáman, szeretetben töltsék itt mindennapjainkat! 

Anita néni, Betti néni, Dadus Anita