„A gyermek világra nyitott lény. A simogatásra simogatással, a jókedvre jó kedvvel, tevékenységre tevékenységgel felel.” (Mérei Ferenc)

Szeretettel köszöntjük a kedves érdeklődőket a Halacska csoport oldalán!

Csoportunk ebben a nevelési évben 21 főt számláló, nagy-középső vegyes életkorú csoport.
Célunk, hogy a hozzánk érkező/járó kisgyermekek érzelmi biztonságra leljenek nálunk. Eszközünk a pontos napirend, a közös programok, séták, a szerető- és elfogadó légkör. Munkánkat nagymértékben segíti a dajka néni személyisége és igényessége.
Fontos számunkra, hogy a Halacska csoportba járó minden kisgyermek, saját, egyéni fejlődési ütemének megfelelő elvárásokkal találkozzon, és így sikerélményekkel gazdagodva erősödjön, fejlődjön, készüljön az iskolára. Nagy hangsúlyt fektetünk a környezettudatosságra, fenntarthatóságra és az egészséges életmódra nevelésre, valamint néphagyományaink megismertetésére játékos tevékenységeken, verseken és gyermekdalokon, népdalokon keresztül. Bármerre járunk, megtapasztaljuk a körülöttünk levő világ környezeti, matematikai, esztétikai oldalát, és mindenről eszünkbe jut egy mondóka, dal vagy vers. Kiemelt figyelmet szentelünk továbbá a Balatonnak, és élővilágának, hiszen abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy itt élünk, és van alkalmunk e páratlan természeti kincs változásait, élővilágát évszakról évszakra megfigyelni.
A nevelési év során várható ünnepeink: környezeti hetek, tökfaragás, Mikulásvárás, adventi készülődés, farsang, húsvét, anyák napja, ballagás.
Munkánkban segítség a jól felszerelt, esztétikus óvodai környezet. Saját udvarrészünket mindig szépítgetjük, veteményes- és virágos kertecskét gondozunk.
A szülőkkel igyekszünk jó és előremutató, nevelőtársi kapcsolatot kialakítani és fenntartani. Mindezt szolgálja a napi, személyes kapcsolattartás, szülői értekezletek, fogadó órák, évszakonkénti nyílt napok szervezése. Ezen kívül még elektronikus formában, zárt csoportban is segítjük a fontos, csoportunkat érintő információk áramlását.
A mi gyermekeink olyanok, mint a kis ficánkoló, mindenre kíváncsi halacskák, szemük csillogó, s ez meglátszik az egyéniségükben, képességeikben.

“Kishalak úsznak sorjában,
Pikkelyük csillog a tócsában,
Kerek szájjal tátognak,
Kövek közé elbújnak.”