Felkészült, kreatív, korszerű pedagógiai- és módszertani gyakorlatot alkalmazó óvodapedagógusok fogadják a kicsiket. A nevelőmunkát dadus néni segíti a mindennapokban és alkalmanként, pedagógiai asszisztens is.
Csoportunk létszáma 25 fő, ősszel, iskolát kezd 10 gyermek, s akik maradnak, nagycsoportos korúak lesznek.

Biztonságot adó, szeretetteljes, barátságos és vidám légkörben, kellemes, otthonos környezetben telnek tartalmas hétköznapjaink.
Reggelenként jókedvűen, örömmel érkezünk, és tervekkel üdvözlik - ölelik barátaikat a gyerekek. Játékeszközeink folyamatosan megújulnak, sokféle fejlesztő egyéni és társas együtt játszásra alkalmasak.
A beszoktatás követően is hozhatnak a gyermekek „alvós társat” / kedves alvókát/.
A speciális étrendet igénylők étkezésére kiemelt figyelmet fordítunk.
Segítő szakemberek külön felmérik, és szükség szerint fejlesztik a prevenciós vagy korrekciós ellátásra szoruló, ill. tehetséges gyermekeket /DIOO, logopédus, gyógytornász, fejlesztőpedagógus/.
Óvodánk fő profilját, a környezettudatosságot, fenntarthatóságot, egészséges életmódra nevelést és azon túl az anyanyelvi, érzelmi-értelmi, erkölcsi- értékorientált nevelést egyaránt fontosnak tartjuk.
Életszerű helyzetek teremtésével, helyszíni megfigyelésekkel, rugalmas időkerettel, hagyjuk érvényesülni a gyermeki kíváncsiságot.

„ Amit hallok- elfelejtem;
                Amit látok –megismerem;
                Amit csinálok –megtanulom.”
                    /Ősi bölcsesség/

Alkotókedvükben, megtapasztalásokban segítjük és előmozdítjuk, hogy sikerélményhez jussanak. Mindennapjainkat áthatja a humor.
Heti és napirendünkben aktuálisan az évszakok, ünnepek, jeles napok köré gyűjtjük a sok mesét, verset, dalt. Így készítünk dekorációkat, kipróbálva több technikai megoldást, különböző anyagokkal ismerkedünk.
Környezetünk felfedezése közben matematikai tartalmakkal is ismerkedünk: számosság, távolság, formák, stb. A tornatermet, műfüves pályát igyekszünk sokoldalúan kihasználni, sok eszközzel, intenzíven, játékkal, versengéssel és ismétlésekkel.
Az élményszerzést és munkánkat technikai eszközök is segítik/pl. CDlejátszó, Smart TV/.
Saját udvarrészünkön sokat levegőzünk, mozgunk, de évszakonként sétákat, kirándulásokat is szervezünk, ahol a Balaton állandó prioritást kap.

A szülőkkel jól működő nevelőtársi viszonyt ápolunk; tudják és érzik, hogy számíthatnak ránk, a bizalom kölcsönös. Fórumaink a napi kapcsolattatáson kívül a szülői értekezletek, fogadóórák, internetes csoportunk információ váltásai, jelzések. Együttműködésünket őszinte párbeszéd, partneri attitűd jellemzi.