Kedves Szülők, leendő Szülők! Kedves Érdeklődők!
Szeretettel és tisztelettel köszöntjük a Süni csoport oldalán!

Szeretnénk néhány, számunkra fontos gondolattal bemutatni a Süni csoportot, a gyermekekkel közösen végzett tevékenységeinket.
Csoportunkban gyermekszerető, felkészült, szakmailag elhivatott két óvodapedagógus Zsiga Józsefné Vali néni, Kismráv Istvánné Barbi néni és egy segítőkész, kedves dadus, Gábor Judit néni dolgozik jelenleg 23 érdeklődő, mindenre kíváncsi, jövőre iskolát kezdő kisgyermekkel.

Munkánkat az elfogadás, a szeretet, az odafigyelés, a gyermeki igények figyelembe vételével végezzük. Küldetésünk, hogy a csoportunkba járó gyermekeket úgy vezessük be a közösségben való együttélésbe, hogy érzelmileg, értelmileg, szociálisan gazdagodjanak egyéni képességeik kibontakoztatásával.
Nevelési elveinkben a gyermekközpontúság kiemelt szerepet játszik. Szem előtt tartjuk a gyermekek egyéniségét, fejlődési ütemét, érdeklődését, tevékenység iránti vágyát és elsődleges pszichikus szükségletét, a játékot. Munkánkkal, szeretetteljes neveléssel a gyermekeket egymás és a munka tiszteletére szoktatjuk, hiszen tudjuk, a jövő nemzedéke van kezeinkben. A mindennapokban arra törekszünk, hogy ebben a rendkívül felgyorsult világban egy biztonságot sugárzó környezet legyen csoportunk, ugyanakkor ne csak megvédje a gyermekeket, hanem elindítsa őket egy olyan élet felé, ahol lehet örülni az eredményeknek (a másénak is), és megtanítja őket a konfliktusokat megoldani, kudarcokat átélni és kezelni.
Óvodai munkánk során a gyermek legfőbb tevékenységi formájára - a játékra, az egészséges életmódra és a környezet tevékeny megismerésére nevelésre, sok mozgásra a szabad levegőn, komplex tanulásra, lakóhelyünk és környékünk megismerésére, hagyományaink ápolására alapozva szervezzük a pedagógiai feladatokat.
Legfőbb törekvésünk, hogy gyermekek az óvodás éveiket kiegyensúlyozottan, biztonságban éljék meg és, hogy a ránk bízott gyermekek olyan csoportban élhessenek, nevelkedjenek, tevékenykedjenek, ahol minden az ő érdeküket, épülésüket, fejlődésüket szolgálja.
A szülőkkel jó együttműködésre törekszünk, hiszen segítőink, támogatóink csoportunk nevelési céljainak megvalósításában.
Rendszeresen sétákat, kirándulásokat szervezünk, ahol megfigyeltetjük környezetünk élőlényeit, a környezet szépségeit, miközben élményt nyújtunk gyermekeink számára. A zöld jeles ünnepek megünneplését kiemelkedőnek tartjuk a mindennapokból, hiszen általa felhívhatjuk a gyermekek, szülők figyelmét a környezeti problémákra, a környezettudatos magatartás fontosságára, a fenntarthatóságra.
Az egyéni bánásmódra nagy hangsúlyt fektetünk, felzárkóztató foglalkozásokra (logopédia, gyógytestnevelés, fejlesztés, prevenciós torna…), tehetséggondozásra (néptánc, sakk, zeneovi…), valamint a szülők igényeinek megfelelően hitoktatásra, angol nyelvoktatásra irányítjuk a gyermekeket.
Szeretnénk, hogy óvodásaink okos szeretetben, érzelmi biztonságban, következetes, szabad, nyugodt légkörben, sok szép élménnyel gazdagodva élvezzék a csoportunkban töltött éveiket.

„Bizony, hogy játszunk vígat, nevetőst  Léggömbök egy csokorban
ravasz kis törpét, s óriást, erőst.
Erdők tündérét, hegyek szellemét
Életet játszunk, és játszunk mesét.

Lesz móka, tánc és ének is vidám
minden, amit csak gyermekszív kíván,
és minden azért van: játszik, zeng, zenél
kis gyermekem, hogy Te boldog legyél.”
(Várnai Zseni)