Akadálymentesítési beállítások

Az egészséges életmódra nevelés kiemelt helyen szerepel óvodai nevelésünkben. A gyermekek harmonikus fejlődésének elősegítése, az egészséges életmód szokásainak

megismertetése és kialakítása, mentálhigiénés, szociális és testi nevelése mind fontos feladatunk. Az óvodáskorú gyermek ismeretszerzésének egyik leghatékonyabb módszere a tapasztalatszerzés, amikor is aktív résztvevőjévé, megfigyelőjévé válik a megismertetni, megtapasztaltatni kívánt tevékenységnek, ismeretnek. Ezért is vált hagyománnyá intézményünkben, hogy az egészség hetek keretében, az egészséges életmódra fókuszálva szervezzünk és hozzunk el óvodánkba különféle programokat, négy területet kiemelve: 1. Az orvos munkája 2. Testünk megismerése 3. Mozgás öröme 4. Egészséges táplálkozás.
 A programok jelentős részén minden korosztály képviseltette magát, de adódtak olyanok is, melyekre csak a nagycsoportosokat várták. (foci, elsősegélynyújtás) Az orvosok munkájáról, testünk higiéniájáról már minden kisgyereknek vannak ismeretei. Ezeket az ismereteket bővítendő beszélt a gyermekeknek a fogak védelméről, fogápolásról Sándorné Nagy Szilvia fogászati asszisztens, szemléltetve a fogmosás helyes technikáját, felhívva a figyelmet az elhanyagolt szájhigiénia következményeire. A védő nénik Orbán Zoltánné és Juhász Erzsébet hasznos, a tisztálkodással, kapcsolatos tanácsokkal látták el a gyermekeket. Minden évben izgatottan várjuk az általános iskola elsősegélynyújtó csapatát. Szentesné Szekér Piroska és tanítványai mindig lelkesen tanítgatják óvodásainkat az elsősegélynyújtás fontosságára, mutatnak be egyszerűbb sebellátási technikákat.
 A téli hónapokban nehezebb a kicsik mozgásigényének kielégítése, hiszen az időjárás miatt sokkal kevesebb időt tölthetnek a szabadban. Ezért is arattak nagy sikert a mozgásos programok. A Balatonlellei Sport Egyesülettől Kovács Dániel és Boda József labdarúgóedzők érkeztek hozzánk, hogy kis ízelítőt nyújtsanak, kedvet csináljanak nagycsoportosaink számára. Harmath Emilia jóvoltából Zumbázhatott az óvoda apraja-nagyja. A vidám zenés, tánclépésekkel kombinált mozgások mindenkit „felvillanyoztak”. Gyulai Sára kolléganőnk pedig a kisebbeknek tartott hangulatos néptánc foglalkozást. 
A helyes táplálkozás az egészségvédelem egyik alappillére. Bár igyekszünk óvodai életünk mindennapjaiba beépíteni, ezekben a hetekben még nagyobb hangsúlyt helyeztünk az egészséges táplálkozásra. Fekete Kata kolléganőnk az „okostányérról” tartott kóstolóval egybekötött, játékos előadást. A gyermekek az ismertető alatt kedvükre kóstolgathattak a különféle zöldségekből, gyümölcsökből.  Szeretettel fogadtuk a Horváth családot, akik a méhészek munkájáról meséltek, megmutatták milyen egy igazi kaptár, eközben a gyermekek védőruhába bújhattak és természetesen megízlelhették a méhek munkájának gyümölcsét is, a mézet.
A témákat, a tengernyi információt, minden csoport különféle játékokkal, beszélgetésekkel, módszerekkel igyekezett feldolgozni, elmélyíteni. Az egészség hetek programjaiból a felnőttek sem maradtak ki. A Magyar Vöröskereszt helyi szervezetében dolgozó munkatársaknak köszönhetően intézményünkben vércukor, véroxigén, valamint vérnyomásmérést tartottak a szülőknek és a dolgozóknak. 
Nagyon köszönjük minden kedves meghívott és helyi előadónak, vendégünknek, hogy az óvoda gyermekeinek élménydús programokat nyújtottak!
                                                               

 Sós Krisztina óvodapedagógus