Óvodánk nagy hangsúlyt fektet arra, hogy a zöldóvoda szellemiségének megfelelően a gyermekek kíváncsiságára, természet iránti szenzitivitására építve erősítse bennük a természetszerető, -védő, -óvó személyiségjegyeket.

Hagyományainknak megfelelve ismét kapcsolódtunk a világnaphoz, és egy egész héten át a szokásosnál is többet foglalkoztunk a lellei ovisok természeti környezet iránti érzékenyítésével. Mindezt a legtermészetesebb módon, hétköznapjaikba csempészve:  a Föld bolygóval, annak megjelenítésével, kísérletekkel (levegő tisztasága/vizeink tisztasága/környezetünk tisztasága), udvarunk szépítésével, veteményezéssel, növények ültetésével, gondozásával, napelemes madáritatók kihelyezésével,  a szelektív hulladékgyűjtéssel és az újrahasznosítással (pl. papírgurigából pillangó, társasjáték), séták során a természetes környezet szépségeinek megfigyelésével, esetlegesen oda nem illő hulladékok káros hatásainak ismertetésével.
Bízunk abban, hogy sikerült a legfiatalabb korosztályban is elültetni eme fontos, hazánkban 1990. óta megrendezett világnapnak az üzenetét.

Feketéné Pálfi Katalin
óvodapedagógus