Szeptemberben három csoportba érkeztek óvodai életüket kezdő gyerekek (a Sünibe, a Katicába és a Halacskába).
Az új környezethez való alkalmazkodás a családok számára kihívást jelentett. A befogadási folyamatot másként élik át a családból illetve a bölcsődéből érkező kisgyerekek.
A családból érkező gyermekeknek számukra sok ismeretlen helyzethez kell alkalmazkodniuk. Gyakran a reggeli elválás is sírással jár még. Ilyenkor igyekszünk a figyelmüket elterelni egy-egy felajánlott tevékenységgel. Rengeteget mondókázunk és az ölbeli hintáztatók, simogatók is gyógyírként szolgálnak. Fontosnak tartjuk, hogy elnyerjük a bizalmukat, oldjuk a szorongásaikat.

A bölcsődéből jövő gyermekek egy közösségnek már tagjai voltak. Ők általában önállóbbak, könnyebben illeszkednek be a csoport életébe.
Napirendünkkel a csoport szokás-szabályrendszerét alapozzuk meg. Mindennapos a gyümölcsevés, a közös játék, a mese, a játékos mozgás. Együtt fedezzük fel a benti és kinti játék eszközökben rejlő lehetőségeket.
Szeretnénk elérni, hogy a szülők segítőtársként tekintsenek ránk a gyermekeik nevelésében.
Lehet, hogy az első napok nehezen telnek el, de hamar véget ér ez az időszak, és remélhetőleg mindegyik gyermek örömmel jön óvodába.

Bőszéné Borbély Rita óvodapedagógus