A balatonlellei óvodásoknak hagyományainkhoz hűen sokszínű, gazdag programokat! Máris köszönetünket fejezzük ki mindazoknak, akik együttműködtek, vendégszeretettel fogadtak minket a különböző helyszíneken! Rádpusztán többféle házi és egzotikus állatot láttunk, kínáltunk almával, sárgarépával.

Figyeltük méretüket, mozgásukat, ahogy a lovat patkolják. Kishegyen a jó levegőn, túrázó sétánk után a Parkerdőben gyönyörködtünk a panorámában, éreztük az erdő hangulatát-békéjét, beszéltünk a hasznáról, védelméről, a veszélyekről, .mértük" a távolságokat, fellelhető kincseket kerestünk. Ez a kirándulás is az egészséges életmódra nevelés része volt! - A Balaton a köveken napozó vízisiklók tömegével fogadott, a sirályok, kacsák bemutatták életmódjukat. Lehetőségünk volt haltelepítést nagy halat látni, majd Irmapusztán a lehalászáson ismerkedtünk a halgazdálkodás fokozataival, láttuk az emberek munkáját, eszközeiket, a vizekben rejlő kincseket. Az óvoda udvarán egy solymász mutatta meg közelről a nagy madarat és beszélt ügyességéről. A Művelődési Házban a kisállat kiállításon díszes kakasokat, tyúkokat, galambokat, papagájokat és nyuszikat csodáltunk egészen közelről. Ezek a természetközeli látogatások közös -és személyes élmények, de a megismerés és tanulás alapjai is. A kisgyermekek kíváncsian figyeltek meg mindent, sokat kérdeztek, felelevenedtek korábbi élményeik, tapasztalataik így egyre érettebbek lettek a világról alkotott képük. Természeti- és társadalmi környezetünk megismerése és védelme az óvodai nevelés egyik alapja. „Egy» nevelő fogja a kezed, nyitja az elméd és megérinti a szíved." Csoportonként többféle szüreti alkalmat kaptunk a családoktól szőlő, dió, alma szedésen vettünk részt. Jeles napon végre ismét szülőkkel közösen a gyerekek nagy örömére készítettünk vidám vagy félelmetes töklámpásokat!

Hogy minden nap jól érezzék magukat élmény, kirándulás legyen a gyermekkor Lellén,felkészült, alapos szakismerettel, gyakorlattal rendelkező óvodapedagógusok teszik ezt szeretettel, hivatásból, felelősen és boldogan.

Lempochemé Poczok Leonóra
óvodapedagógus