A Lellei Óvoda dolgozói számára a nyári időszakban is fontos, hogy az óvodai életet olyan tartalommal töltsük meg, mely bár kicsit eltér a megszokottól, mégis színes, és élményekkel teli. Sokat tartózkodunk a szabadban. Reggel, jó idő esetén már az udvaron gyülekezünk, s igyekszünk kihasználni az udvari játékok adta lehetőségeket: hinták, mászókák, csúszdák, homokozók állnak rendelkezésre. Mindemellett fontosnak tartjuk, hogy a napirend alakításával változatos tapasztalatokat szerezzenek a gyermekek a labdajátékok, vizes játékok, műfüves pálya és KRESZ-táblákkal ellátott közlekedési útvonalak használata során.

Nagy gondot fordítunk a baleset megelőzésre, az egészséges életmód feltételeinek megteremtésére, és a helyes testápolási szokások, kulturált étkezés szokásinak mélyítésére, gyakorlására. Rossz idő esetén a csoportszobákban is van lehetőség mozgásfejlesztő eszközök, például trambulin használatára, népi gyermekjátékok megismertetésére, kézműveskedésre, zenehallgatásra is. Így, bár összevont csoportokban, de mégis a lehető legjobb körülmények, változatos tevékenységek biztosításával telnek azoknak a kisgyermekek napjai is, akiknek a szülei nyáron is elfoglaltak, dolgoznak.

Feketéné Pálfi Katalin
óvodapedagógus