Örömmel szeretnénk megosztani a hírt, a város lakosságával, hogy a TOP PLUSZ pályázati konstrukció keretében megújul a Balatonlellei Napközi Otthonos óvoda, ahol a beruházás során infrastrukturális és eszköz fejlesztésre kerül sor.

Az 51 681 950 Ft összegű támogatással teljes körűen felújításra kerül az összes vizesblokk, megtörténik a folyosó padlóburkolatának cseréje, valamint beszerzésre kerülnek az alábbi eszközök: 32 db gyermek asztal, 180 db gyermek szék, 1 db digitális okosjáték, 1 db mosogatógép automata vízlágyítóval, 2 db ötállásos kerékpártároló, 2 db napelemes madárfürdető szökőkút (gyermekjáték oktatási célra), 1 db szabadtéri zuhany. A pályázaton elnyert összeghez az önkormányzat önerőt is biztosít.
A kivitelezés folyamatban van, ami előre láthatóan szeptember második feléig tart. Erre az időszakra, ahol a szülők nem tudják megoldani gyermekük felügyeletét, azt a város intézményeiben biztosítjuk. A munkálatok során előforduló kellemetlenségekért, problémákért köszönjük mindenki türelmét, megértését. Minden családnak, aki meg tudja oldani gyermeke elhelyezését, hálás köszönet. Külön köszönetet mondunk, azoknak a személyeknek, akik a pályázaton felül további segítséget nyújtottak az óvoda korszerűsítéséért:

• Tukarcs Jánosnak, az első udvarrészen található dupla hinta alatti terület és 37 m2 foglalkoztató felület gumitéglával való leburkolásáért,

• Gömöri Zsoltnak a műfüves pálya árnyékolásáért,

• Sikter Festék Kft-nek az udvari tároló épület festéséhez alapanyag biztosításért.

Lellei Óvoda Nevelőtestülete