A Lellei Óvoda apraja és nagyja nevében, kívánok minden Családnak, településünk minden lakójának meghitt, szép Adventet, áldott Karácsonyt és örömteli, egészségben gazdag Új évet!

Munkácsi Mihályné

Karácsonyi üdvözlet

Decemberbe köszönt be az a csoda, ami hosszú éveken keresztül meghatározott szerepet játszik a gyermeki fantázia és az érzelmek fejlődésében.
Ilyenkor decemberben fokozottan van jelen a csodavárás a kis gyermek életében. Közösen a felnőttekkel, az ünnephez méltón feldíszítjük az óvodánkat, szívünket. Az Adventi koszorúkon hetente meggyújtunk 1-1 gyertyát, és énekelünk. A gyertyagyújtás, a díszítés, a verses dalok tanulása, az ajándék készítése fokozza a gyermekek ünnepre hangolódását. Miközben lelkesen éneklik a Mikulásváró dalokat mondogatják a versikéket, fél szemmel az ablakot lesik vajon látja – e a Mikulás, hogy mit csinálnak. A jóságos Mikulás kedvéért elrakodnak, megpróbálnak jól viselkedni, hiszen Ő mindenkit lát, és ajándékot is hoz.
Ezekben a hetekben sokat beszélgetünk a családról, a szeretetről, az összetartozásról, fokozottabban figyelünk egymásra. Közösen fát állítunk az óvodában, kicsik és nagyobbak örömére. Boldog öröm ragyog, minden gyermek arcán mikor átvehetik az „angyalok” ajándékát. A koszorún meggyúló gyertyák fogyatkozása, a nagy gonddal elkészített mézeskalácsok illata, a finom tea melletti beszélgetések hangulata juttat el bennünket az igazi „csodához”, ami évente csak egyszer van. A közös éneklés és a mesék segítik azt a boldog, varázslatos érzést, amivel telítődünk ilyenkor decemberben.

Zsiga Józsefné
óvodapedagógus