„Varázslatos kalendárium” interaktív mesés-játékos táncház-foglalkozás a Hangolda Műhellyel a Lellei Óvodában.

A Balatoni Magonc Műhely Alapítvány a Csoóri Sándor Alap jóvoltából pályázatot nyert. Ennek köszönhetően rendszeresen, ingyenes, interaktív gyermekfoglalkozást tart az óvodánkban, nemzetközileg is elismert művésztanárok részvételével.
30 perces interaktív, ismeretterjesztő, élő zenés táncház foglalkozásokon a magyar hagyomány kalendáriumához, jeles napjaihoz, aktuális természeti jelenségekhez kapcsolódó dalokat, mondókákat, kiszámolókat, játékokat fűznek fel egy dramaturgiai szálra, élő zenei kísérettel. A népmeséket a gyermekek aktív részvételével közösen játsszák el.
A gyermekekkel megismertetik a Kárpát-medence népzenéjének hangszerei közül: a hegedűt, a nagybőgőt, a kecskedudát, a dobot, a dorombot, a pásztorfurulyát, a harmonikát, a citerát.
Párban és körben táncolhatnak a résztvevők a foglalkozások alkalmával.